Milí přátelé na cestách, vážení zákazníci, naše knihy si můžete i nadále objednávat v našem partnerském eshopu AMIPA - prodej knih.

Táborsko - průvodce č. 52

Neohodnoceno

Táborsko, kraj s bohatou a zajímavou historií, skýtá mnoho atraktivních turistických cílů. Samotné srdce oblasti husitský Tábor, malebná Lužnice se zříceninami gotických hradů Příběnice a Dobronice, milevský klášter z úsvitu našich dějin, malebné Mladovožicko s vyhlídkou z věže Šelmberka...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Táborsko, kraj s bohatou a zajímavou historií, skýtá mnoho atraktivních turistických cílů. Samotné srdce oblasti husitský Tábor, malebná Lužnice se zříceninami gotických hradů Příběnice a Dobronice, milevský klášter z úsvitu našich dějin, malebné Mladovožicko s vyhlídkou z věže Šelmberka, unikátní mramorová Chýnovská jeskyně, nejstarší zpřístupněná v našich zemích, v nedalekém Chýnově vzpomínky na mystika, sochaře Bílka, krajkoví blatských štítů ve vsích Soběslavsko-veselských blat, krásnější lidové stavby v Česku nenajdeme - to jsou jen malé dílky z obsáhlého průvodce. Mezi 25 výlety našel poprvé místo také výlet lyžařský, zavede nás do nejsevernější části regionu k Javorové skále, kde jsou upravovány kvalitní stopy.
Vymezení popisované oblasti: Střezimíř - Mezno - Šebířov - Vilice - Holýšov - Malešín - Bezděčín - Hojovice - Deštná - Dírná - Záhoří - Veselí nad Lužnicí - Sedlíkovice - Dolní Bukovsko - Bečice - Týn nad Vltavou - Dražíč - Svatkovice - Bernartice - Branice - Květov - Milevsko - Zhoř - Chyšky - Starcova Lhota - Střezimíř.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zelená edice
autoři: Petr David, Věra Dobrovolná, Vladimír Soukup
rok vydání: 2006
počet stran: 240
rozměr: 110×195
ISBN: 80-86899-97-7