Milí přátelé na cestách, vážení zákazníci, naše knihy si můžete i nadále objednávat v našem partnerském eshopu AMIPA - prodej knih.

Jihlavsko a Třebíčsko - průvodce č. 50

Neohodnoceno

Dvě největší města popisovaného regionu - Jihlava se slavnou hornickou minulostí, mnoha památkami a atrakcemi pro turisty (mj. Zoo, proslulý aquapark) a historická Třebíč, zapsaná na Seznam UNESCO, jsou samy o sobě význačné turistické cíle, ale mnohé půvaby objeví návštěvník v celém regionu, oplývajícím přírodními krásami a architektonickými památkami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dvě největší města popisovaného regionu - Jihlava se slavnou hornickou minulostí, mnoha památkami a atrakcemi pro turisty (mj. Zoo, proslulý aquapark) a historická Třebíč, zapsaná na Seznam UNESCO, jsou samy o sobě význačné turistické cíle, ale mnohé půvaby objeví návštěvník v celém regionu, oplývajícím přírodními krásami a architektonickými památkami. Malebná Brtnice se starobylými kamennými mosty přes stejnojmennou řeku se pyšní významným rodákem architektem Josefem Hoffmannem, jiným vděčným turistickým cílem je Čeřínek, město betlémú Třešť, sídlo loupeživých rot - zřícenina Rokštejn, skvostný zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou, městská památková zóna ve Velkém Meziříčí. Putujeme krajinou smírčích křížů, svatých obrázků, božích muk, památných stromů, půvabnými údolími řek.
Vymezení popisované oblasti: Slavníč - Ústí - Vyskytná - Nový Rychnov - Horní Cerekev - Batelov - Třešť - Stonařov - Opatov - Želetava - Jaroměřice nad Rokytnou - Třebíč - Velké Meziříčí - dálnice D1 - Slavíč.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zelená edice
autoři: Petr David, Věra Dobrovolná, Vladimír Soukup
rok vydání: 2006
počet stran: 216
rozměr: 110×195
ISBN: 80-86899-99-3