Soutěžíme v září

Minulé týdny byly v naší redakci poněkud hektické, do tiskárny jsme odesílali Špalíček výletů 4. Začátkem října se tak všichni můžeme již počtvrté těšit na oblíbený soubor 365 tipů – na každý den v roce jeden – na výlety po celé naší vlasti i blízkém příhraničí. Žádný z nich se neopakuje s předešlými, některé jsou známé, jiné méně, všechny však určitě stojí za návštěvu. A hlavně – v závěru objevíme více než 100 nových vstupenek a poukázek!

Dnešní otázka míří k jedné z nových lokalit na turistické mapě Česka, kterou ve čtvrtém špalíčku také najdeme. Nedávno byla napojena na síť značených turistických cest, přibyla nová cyklostezka, funguje tu muzeum se zajímavými kousky i galerie jednoho z předních českých umělců. Jak napoví fotografie, postavili tu i rozhlednu – na rozdíl od některých dalších je architektonicky zdařilá, stojí na kopci a poskytuje výhledy. Na jaké místo se ptáme?

Správná odpověď: Rozhledna na Senecké hoře u Pavlíkova.
Výherci aktuální soutěže jsou: Jana Jeřábková, Mníšek pod Brdy; Milada Macková, Sezimovo Ústí a Jaroslav Benada, Kostelec nad Černými Lesy.

Výhercům gratulujeme a posíláme Malý špalíček výletů – Královéhradecký kraj.