Milí přátelé na cestách, vážení zákazníci, naše knihy si můžete i nadále objednávat v našem partnerském eshopu AMIPA - prodej knih.

Plzeňsko - jih, Plzeň - průvodce č. 49

Neohodnoceno

Svazek 49 představuje malebnou kopcovitou a lesnatou krajinu jižně od Plzně při řekách Radbuze, Úhlavě a Úslavě, dotkne se Domažlicka a jihozápadního cípu Rokycanska. Podrobně se seznámíme s městem piva Plzní, s pěknými zámky v Lužanech, Nebílovech, v Dolní Lukavici, ve Spáleném Poříčí, Žinkovech, mezi nejnavštěvovanější památky na jižním Plzeňsku patří lovecký zámeček Kozel.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svazek 49 představuje malebnou kopcovitou a lesnatou krajinu jižně od Plzně při řekách Radbuze, Úhlavě a Úslavě, dotkne se Domažlicka a jihozápadního cípu Rokycanska. Podrobně se seznámíme s městem piva Plzní, s pěknými zámky v Lužanech, Nebílovech, v Dolní Lukavici, ve Spáleném Poříčí, Žinkovech, mezi nejnavštěvovanější památky na jižním Plzeňsku patří lovecký zámeček Kozel. Navštívíme skvost sakrální architektury Santiniho kladrubský klášter, který vídáme z dálnice směrem na Rozvadov, v Nepomuku si připomeneme historii Černých baronů, na vrchu Hůrka předchůdce dnešní Plzně, prohlédneme si základy přemyslovských kostelů a dochovanou rotundu sv. Petra. Zdáli viditelná silueta hradu Radyně pak zve na vyhlídku do plzeňské kotliny a hraniční hory. Lidovou architekturu jižního Plzeňska reprezentují mj. malebné statky v Koterově, církevní stavby katedrála v Přešticích, kostelíky ve Vícově, na Prusinách, v Čečovicích a jinde. Mnoha památkami se pyšní také historické město Rokycany. Kapitola Praktické informace nabízí tipy na Ubytování a stravování, otevírací doby hradů, zámků, muzeí a galerií, užitečné kontakty a adresy.
Vymezení popisované oblasti: Plzeň - Nýřany - dálnice D5 po Kladruby - Velký Malahov - Puclice - Staňkov - Švihov - Žinkovy - Třebčice - Vrčeň - Hořehledy - Dobřív - Holoubkov - dálnice D5 - dálniční přivaděč po Plzeň.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zelená edice
autoři: Petr David, Věra Dobrovolná, Vladimír Soukup
rok vydání: 2005
počet stran: 152
rozměr: 110×195
ISBN: 80-86899-07-1