Skvosty Prahy

Cena: 219 Kč s DPH

Původní cena 259 Kč
Sleva 40 Kč
Dostupnost 5 kusů a více
Autor / Autoři Petr David, Vladimír Soukup, Zdeněk Thoma
Formát 175x242
Kraj / oblast Praha
Nakladatel Euromedia
Počet stran 208
Roky vydání 2010
Vazba vázaná
ISBN 978-80-242-2869-3

Publikace Skvosty Prahy představuje nejkrásnější, nejvýznamnější a nejzajímavější architektonické, kulturní, historické i přírodní památky Prahy.
Kniha je sestavena jako poznávací procházka; čtenáře zasvěceně provádí městem a její první kroky vedou do samého srdce Českého království, do korunovační komory Chrámu sv. Víta. Pak postupně na jejích stránkách objevujeme zbytek města: klenot české gotiky, Pražský hrad, a jeho zahrady, půvabný Královský letohrádek, který jako dárek z lásky nechal pro svoji manželku, královnu Annu, postavit Ferdinand I. Na Hradčanském náměstí se zastavíme u Schwarzenberského paláce, zajdeme si do Lorety a na Nový Svět.
Na své pouti Prahou nemůžeme minout starobylý Vyšehrad, chloubu našich pradávných dějin.
Díky obrazové publikace Skvosty Prahy postupně poznáme město, jeho paláce, kostely, kláštery a zajímavé měšťanské domy, a z dávné historie se přesuneme do minulého století, které Praze přineslo například kubistické domy pod Vyšehradskou skálou.
Z rušných ulic zamíříme k půvabné renesanční stavbě – letohrádku Hvězda – který je zasazen ve svěží zeleni stejnojmenné obory; také další letní sídlo patří ke stavebním skvostům své doby – Trojský zámeček a jeho francouzský park je postavený na nízké terase nad Vltavou na severním konci města.
Praha je obklopena nádhernou přírodou. Důkazem jsou pražské zahrady, včetně botanické a zoologické, a okrajové čtvrti, kde můžeme obdivovat například rodinné domy na Babě, Divokou Šárku či Prokopské údolí.

Komentáře

Publikaci ještě nikdo nekomentoval, buďte první!

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

TOPlist