Více o vstupenkách zdarma

Vstupenky a poukázky jsou součástí vybraných námi nabízených cestovních knih a turistických průvodců. Vstupenky zdarma se v průvodcích nakladatelství S & D objevují již od roku 2004 a dnes jsou málem považovány za samozřejmost. Od počátku je záměrem inspirovat, nabídnout volnočasové aktivity i služby, ale především dát našim čtenářům k průvodci něco navíc, dárek, prostě takovou „třešinku na dortu“.

Jedná se o vstupenky do hradů, zámků, muzeí a galerií, na koupaliště a jiná sportoviště, na kulturní akce a vystoupení. Poukázky jsou na služby ubytovací, stravovací, ale i na všelijaké jízdenky (lanovky, lodě, „mašinky“), na sportovní aktivity či adrenalinové zážitky (jízdy na koních, čtyřkolkách, skipasy,...), výpůjčky sportovních pomůcek i třeba na výuku nejrůznějších činností. Vybere si opravdu každý.

Nejdříve šlo o „volné“ vstupenky pro 1 osobu nebo poukázky na službu úplně zdarma. Protože ale čtenáři (dvojice, rodiny i skupiny) si zvykli nakupovat průvodce ve velkém (každý svého průvodce), aby nemuseli za vstupy a služby zaplatit vůbec nic, nastala situace, že jednotlivá zařízení na poskytnutých vstupenkách a poukázkách vyloženě prodělávala a odmítla se dalších projektů účastnit. Jediným řešením, aby čtenář o svůj „dárek“ zcela nepřišel, bylo vydávat vstupenky a poukázky v tzv. stylu „1+1“ - tedy k jedné zakoupené vstupence druhá zdarma, nebo k placené službě bonus zdarma.

Ale ani tak jejich získání jednoduché není. Podmínky, funkčnost a platnost každé vstupenky (poukázky) musí být předem projednána a smluvně zajištěna. To vše je časově náročné, a protože se snažíme i o co nejdelší dobu platnosti, nedomluvíme se všude a jsou tedy na mapě místa, kde vstupenky a poukázky nenajdete.

Tento „dárek“ je náročný také pro poskytovatele, který se i tak vzdává vstupného nebo musí zdarma poskytnout službu či slevu jako bonus. Jedinou odměnou mu je pak ono „zviditelnění“ a snad zvýšení návštěvnosti jeho zařízení.

Vstupenky a poukázky již vyšly jak v samostatných sešitcích zatavených ve fólii k příslušnému průvodci, tak jako jejich součást (přímo v knize), vždy s přesným poučením a vyznačením platnosti. Nosit sešitky při výletech bylo sice pro čtenáře pohodlnější, ale argumenty knihkupců jsou jasné:

Knihy ve fólii si zájemce nemůže prohlédnout a jakmile se fólie rozbalí, sešitky se okamžitě ztratí“.

Snad nám tedy čtenář odpustí tu dřinu nosit knihu s sebou, když si uvědomí, že využití vstupenek a poukázek mu ji bohatě (i několikrát) „zaplatí“.


Tak, jak upozorňujeme přímo v jednotlivých průvodcích, může se stát i toto:

Protože se snažíme, aby doba platnosti vstupenek a poukázek byla co nejdelší, může se stát, že některý poskytovatel (firma) změní předmět podnikání, provozovatele, nebo úplně zanikne.

A právě k tomu bohužel došlo u jedné z nejhodnotnějších poukázek obsažených ve dvou průvodcích, a to

KRKONOŠE a ŠPALÍČEK výletů.

Jedná se o poukázku „Vlakem po celé ČR s jízdenkou ČD Net“.

Šlo o produkt Českých drah a. s. poskytnutý nám společností Bohemia Rail a. s., jejichž vzájemná spolupráce byla UKONČENA.

ZDE najdete oficiální oznámení

TOPlist